Nudności i wymioty po połknięciu tabletek antykoncepcyjnych YAZ

Witam, od 5 dni biorę tabletki antykoncepcyjne YAZ, ze względu na torbiel. Pierwszą tabletkę wzięłam o 21 i niestety ok 3 w nocy obudziły mnie straszliwe mdłości i wymioty.. w nastepne dwa dni rówież pobolewał mnie żołądek, a z wczoraj na dziś nie spałam cały czas mnie okropnie mdliło i olewały nie zimne poty... czy powodem tego zlego sampopczucia może być fakt że nie jadam od ok 20 i tabletka jest brana takjaby na "pusty żołądek "? jeśli to możliwe to w jaki sposób zmieić godzinę brania tabl?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tego typu objawy występują w konsekwencji przyjmowania doustnych tabletek antykoncepcyjnych sądzę, że konieczne będzie zmodyfikowanie terapii. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po za tym należy także wykluczyć przyczyny zatrucia pokarmowego.

Przeniósłbym zażywanie na rano z posiłkiem a w przypadku utrzymywania się dolegliwości skonsultować się z lekarzem.