Nudności i wymioty po prawdopodobnym zatruciu

Witam serdecznie, przedwczoraj wieczorem prawdopodobnie zatrułem się czymś co jadłem na kolację, przez cały wczorajszy dzień miałem nudności i zdarzyło mi się kilka razy wymiotować. Sytuacja uległa poprawieniu pod wieczór (dopiero wieczorem zjadłem posiłek, wcześniej uzupełniałem jedynie płyny). Natomiast nieco później pod wieczór dopadła mnie czkawka która ustąpiła po pewnym czasie na kilka godzin, a później znów powróciła i trwa do teraz z małymi przerwami co w takiej sytuacji powinienem zrobi

Lek. Tomasz Budlewski

czkawka wynika z podrażnienia nerwu przeponowego przez wymioty, powinno ustąpić w ciągu kilku godzin, jeżeli nie wskazany kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu.