Nudności i wymioty podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

witam zaczełam zażywac tabletki antykoncepcyjne Owulastan pierwsze opakowanie i już po kilku tabletkach zaczeły sie nudnosci a nawet wymioty a przy 17 tabletce zaczeły się plamienia. co to może znaczyc czy byłam zabezpieczona
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno nudności i wymioty oraz plamienia śródcykliczne mogą pojawiać się jako efekt uboczny antykoncepcji. Tabletka wchłania się do 4 h od przyjęcia więc ewentualna ochrona mogła zostac zachwiana jeśli wymioty wystąpiły bezpośrednio po przeyjęciu tabletki.