Nudności i wymioty przy podejrzeniu grypy żołądkowej

Dzien dobry. Mam pytanie w spraiw grypy zoladkowej. W niedziele mialam biegunke poniedzialek tez, 4 razy bylam w toalecie do dzisaj towazysza mi nudnosci. Dodam ze w ciazy nie jestem gdyz wczoraj dostalam okres, a 3 tygodnie temu chorowalam na polpasca. Czy dopadla mnie grypa zoladkowa??

Magdalena Mroczek

Objawy odpowieadają grypie żołądkowej. Zazwyczaj choroba trwa nie dłużej niż 2-4 dni, czasami objawy mogą się utrzymywać aż do 9 dni. Jeśli będą trwały dłużej proszę zgłosić się do lekarza, a do tego czasu pić dużo wody. Można tez stosować probiotyki zawarte np. w jogurtach.