Nudności po każdym posiłku, osłabienie i ból głowy u 19-latki

Od wielu miesięcy zmagam się z męczącym problemem. A mianowicie nudności.. Dotąd występowały sporadycznie i od czasu do czasu, jednak od tygodnia mam je codziennie, nieustannie i nasilają się po każdym posiłku. Do tego dochodzi niewielkie osłabienie i ból głowy. Zażywam krople żołądkowe, jednak nie zawsze pomagają. Moja dieta jest raczej zwyczajna, jem dużo nabiału, owoców, ale też słodyczy. Mam normalną wagę- 54 kg/164 cm wzrostu, 19 lat. Jednak nudności są nie do wytrzymania.. Co mi jest?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nudności mogą być związane z różnymi schorzeniami, dotyczącymi wielu układów. Najczęściej są to przyczyny gastrologiczne. Wymaga Pani zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego, aby wyjaśnić przyczynę nudności. Zatem proszę umówić się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz zadecyduje o ewentualnym włączeniu leczenia, zleceniu badań dodatkowych lub konsultacji u specjalisty. Konieczne jest także wykluczenie ciąży.