Nudności po przyjmowaniu antybiotyku Dalacin C

Zażywałam dalacin c przez 6 dni 3 razy dziennie zapisany przez stomatologa dzień po zakończeniu antybiotykoterapii mam straszne nudności, nieraz mam wrażenie, że zaraz zwymiotuje. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Mam w domu dicoflor 60 i mam go zażywać?

U niektórych Pacjentów zdarzają się problemy żołądkowe po tym antybiotyku. Jeżeli występują w trakcie kuracji zalecane jest jej przerwanie i w razie potrzeby zmiana antybiotyku. U Pani problem pojawił się po zakończonej kuracji. Prawdopodobnie układ pokarmowy został podrażniony przez te 6 dni. Jeden lub dwa dni bez antybiotyku i powinno ustąpić.

Witam! Opisane objawy mogą wystąpić po zażywaniu klindamycyny. W okresie przyjmowania tego antybiotyku powinno się zażywać probiotyk (np. Dicoflor, Multilac, Lacidofil itp.) Dicoflor 60 jest dobry. Można przyjmować go 2 razy dziennie przez 14 dni. Oczywiście do momentu ustąpienia nudności powinno się stosować dietę lekkostrawną. Pomocne są naturalne środki osłaniające błony śluzowe przewodu pokarmowego, jak np. napar z siemienia lnianego. Jeżeli w ciągu 7 dni objawy nie ustąpią, proszę udać się do lekarza POZ. Pozdrawiam!