Nudności po zjedzeniu posiłku

Witam. Moja córka jest studentką od tygodnia nie ma apetytu co zje to zaczyna mieć nudności w nocy nie sypia, rano wstaje ma olbrzymie kołatanie serca, a na dodatek np. rozmawiając przez telefon z nami ma napady płaczu. Na prośby aby się nie przejmowała twierdzi że to jest silniejsze od niej i to po prostu "samo". Zaznaczam że nigdy nie "przejmowała się nauką" Boje się o jej zdrowie aby nie wpadła w depresję. Czy to może być depresja ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią zachowanie córki rzeczywiście budzi niepokój i może mieć podłoże psychogenne. Przede wszystkim proszę się postarać zapewnić córce wsparcie. Może mogliby Państwo z nią zamieszkać? Jeśli objawy nie ustąpią, konieczna będzie konsultacja psychiatryczna.