Nudności u przeziębionego cukrzyka - co robić?

Witam, moja teściowa ma 70 lat. Choruje na cukrzycę typu 2 od 10 lat. Nie jest otyła i nie była. Gdy się przeziębi, ma wówczas silne nudności, cukier rośnie, ale go zbija tabletką. Jednakże co zrobić albo jej podawać na te nudności (imbir mało skuteczny) i wymioty żółcią (ma wycięty woreczek żółciowy, może to mieć wpływ?)? Wówczas bardzo mało pije, nie jest w stanie nic też przełknąć do jedzenia. Co robić? Jaka jest przyczyna? Jak jej pomóc? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety infekcje bardzo często są przyczyną rozregulowania cukrzycy. Najlepiej byłoby infekcji oczywiście unikać, niestety rzadko jest to możliwe. Warto jednak zaszczepić teściową przynajmniej na grypę (szczepionkę trzeba powtarzać raz w roku).

Gdy infekcja już się rozwinie, a metody naturalne nie pomagają, być może wskazane jest podanie leków, jednak są one na receptę i może je przepisać lekarz po badaniu lekarskim.

Przyjmowanie posiłków i płynów jest bardzo ważne w cukrzycy, szczególnie płyny muszą być przyjmowane i proszę pamiętać, że w przypadku wzrostu temperatury ciała zapotrzebowanie jeszcze bardziej wzrasta.

Jeżeli chodzi o przebytą operację, to może mieć to wpływ na odpływ żółci, należy pamiętać o lekkostrawnych posiłkach.

Jeżeli objawy ponownie się powtórzą, zachęcam do wizyty u lekarza.

Pozdrawiam

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy