Nudności, wewnętrzne rozbicie a refluks

refluks. nadeszła jesień mam czestrze nudności zmeczenie rozbicie wewnetrzne :( w maju tego roku lekarz wykrył u mnie refluks i biore ipp 40 od tamtego czasu,lecz teraz ipp nie pomaga nudnoś i na dodatek kręci mi sie w głowie.
ponad rok temu

Witam. Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania (ekg, morfologia krwi, TSH). Należy również wykluczyć możliwość ciąży. Dolegliwości o których Pani pisze nie muszą być bowiem spowodowane refluksem. Jeśli lekarz rodzinny stwierdzi jednak że tak jest konieczna będzie modyfikacja terapii w postaci np. dołączenia wieczornej tabletki ranigastu.

Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Myślę, że nieuniknione okaże się badanie gastroskopowe. Dopiero na podstawie wyniku gastroskopii będzie można włączyć właściwe leczenie (odpowiednie leki w odpowiednich dawkach - czy to zwykły stan zapalny, czy już może owrzodzenia, a być może przepuklina rozworu przełykowego). O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu (może będzie jeszcze trzeba wykonać USG jamy brzusznej np. celem wykluczenia kamicy pęcherzyka żółciowego).