Nudności, wymioty i bóle brzucha co dwa tygodnie po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego

witam!!!2 miesiące temu miałam operację usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą tradycyjną nie laparoskopową i co dwa tygodnie mam nudności wymioty i ból brzucha, robiłam gastroskopię i doktorka stwierdziła refluks żołądkowy, stosuję się do diety nie jem smażonego ani tłustych potraw a wciąż mam nawracające wymioty, lekarka rodzinna twierdzi że to grypa jelitowa ale co 2 tygodnie to chyba nie możliwe,z leków mam tylko pantoprazol..z góry dziękuję za odpowiedź (martwi mnie czy to jest normalne)

Aleksander Ropielewski

W okresie pooperacyjnym takie zaburzenia mogą występować przez dłuższy okres czasu a nawet pozostać do końca życia. Spowodowane to jest nadmiernym wydzielaniem żółci, która drażni śluzówkę dwunastnicy i żołądka (kiedy mamy pęcherzyk żółciowy żółć wydzielana jest tylko po posiłku i dlatego nie podrażnia żołądka i dwunastnicy. Po wycięciu pęcherzyka spływa ona cały czas równomiernie i może powodować objawy, które Pani obserwuje. Sugeruję cierpliwość i kontakt z dietetykiem, w celu dobrania optymalnej diety, która ma w tym wypadku pierwszorzędne znaczenie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski