Nudności, wymioty i bóle żołądka u 25-latki

Witam mam 25 lat Od jakiegoś czasu boli mnie żołądek od czasu do czasu mam i mam teraz nudności. Raz tylko wymiotowalam z powodu żołądka. A za drugi raz nie umialam i jest mi niedobrze.teraz wcale nic nie jem. Co mogę jeść żebym mi to przeszło ?

Witam.
Opisywane przez Panią objawy mogą mieć zasadniczo dwie przyczyny: albo coś się dzieje z Pani układem pokarmowym - bakteria, wirus, zaburzenie funkcjonowania jakiegoś narządu albo przyczynę emocjonalną. Nie można bez badań i konsultacji z lekarzem określić jednoznacznie co się dzieje. Proponuję na początku udać się do lekarza rodzinnego, a jeżeli ten nic nie stwierdzi lub uzna że przyczyna jest stres, napięcie czy tez mówiąc ogólnie emocje i przeżycia - wówczas rozważyć wizytę u psychologa, psychoterapeuty, psychiatry.
Takie konsultacje można odbyć na NFZ - czyli bezpłatnie, potrzebne skierowanie od lekarza albo prywatnie.