Nudności, wymioty i omdlenia podczas miesiączki

Witam, mam 19 lat i od jakiś 3-4 miesięcy moim miesiączką towarzyszą nudności, wymioty i omdlenia, a później także dreszcze. 1 i 2 dnia czuję się bardzo słabo, ciągle leżę bo inaczej robi mi się czarno przed oczami. Tabletki skutecznie łagodzą ból więc nie mdleję z bólu. Jakie mogą być tego przyczyny ? Nigdy wcześniej tak nie miałam. Dodam ,że miesiączka wydłużyła się o 2-3 dni, a po miesiączce boli mnie lewy jajnik. Co to może być ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto skorzystać z porady ginekologa. Prawdopodobną przyczyną są wahania hormonalne i zbytnia utrata krwi. Nie należy bagatelizować objawów. Warto także wykonać podstawowe badania krwi w celu wykluczenie anemii.