Nudności, zaparcia, brak apetytu oraz bóle podbrzusza

Witam, moja siostra ma 19 lat, od kilku miesięcy zmagała się z dolegliwościami typu nudnosci, zaparcia, brak apetytu w ostatnim miesiacu dołączyły bóle podbrzusza. Wszystko łączyła tabletkami antykoncepcyjnymi, które przestała brac dwa miesiace temu. Giekolog stwierdził torbiel palpacyjnie nie wykonano USG dostala leki, dzisiaj USG wykazalo 6 cm lity guz na jajniku.Nie mamy w rodzinie historii nowotworow piersi albo janika ani w sumie zadnych innych przed 60rz. Czy moze byc to zmiana zlosliwa?

W przypadku tak dużych zmian guzowatych, litych w zakresie jajnika zawsze takie podejrzenie istnieje. Chociaż u tak młodych osób, z ujemnym wywiadem rodzinnym prawdopodobieństwo jest bardzo małe. W chwili obecnej na pewno będzie wskazana dalsza pogłębiona diagnostyka celem oceny czy zmiana ma charakter zapalny czy nowotworowy (np. badanie poziomu Ca 125, TK miednicy mniejszej). O dalszym postępowaniu zadecyduje ginekolog prowadzący.