Nudności, zawroty, ból głowy, osłabienie - czy miną po zabiegu korekcji skrzywienia przegrody nosowej?

Wiek: 24lata wzrost:172cm płeć: kobieta Od dwóch dni miewam poranne bóle głowy, towarzysza im zawroty, nudności i ogólne osłabienie. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, bo boję się "wywrotki". Dodam, że jestem chora na zatoki, leczę się lekami zalecanymi przez otolaryngologa, czekam na zabieg endoskopowy i prostowania przegrody nosowej. Leki przeciwbólowe pomagają na krótko. Mając na myśli zawroty głowy - u mnie objawiają się kołysaniem, najgorzej jest rano po przebudzeniu. Nie jestem w ciąży, nie zażywam innych leków. Samopoczucie, rożnie z nim bywa, jeśli ból i inne objawy miną jest w porządku. Nie mam pojęcia co może być przyczyną powyższych dolegliwości. Dodam, że nie jestem migrenowcem, bo miałam na to badania. Proszę o wsparcie. Pozdrawiam, Agnieszka
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości mogą, niestety, być pochodną długotrwałego, przewlekłego zapalenia zatok. Ich trwałe ustąpienie możliwe będzie po usunięciu przyczyny, którą w Pani przypadku wydaje się skrzywiona przegroda nosowa, bowiem sprzyja ona powstawaniu stanu zapalnego zatok obocznych nosa. Zgodnie z przedstawionymi informacjami oczekuje Pani na zabieg korekcji skrzywienia, co jest właśnie leczeniem przyczynowym. Do tego czasu zdać się trzeba na leczenie objawowe, tj. przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz ułatwiające ewakuację wydzieliny.

Pozdrawiam