Nutridrink a odchudzanie

witam czy nutridrink można stosować w odchudzaniu waga ok 150 kg chodzi mi o to ze 1 napój ma ok 300 kcal a jest go ok 300ml czyli mała ilość czy można schudnąć pijąc te napoje ale stosując też dietę jeżeli te napoje stosowane są przede wszystkim w chorobach nowotworowych aby dożywic organizm? bardzo proszę o wskazówkę i dziękuję
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nutridrink to w zasadzie uniwersalny napój , który jest stosowany u pacjentów w okresie okołooperacyjnym, a także przy oznakach niedożywienia. jego stosowanie podczas diety nie jest przeciwwskazane.

Witaj, nutridrinki są skierowane do osób niedożywionych, często w przypadku chorób nowotworowych lub innych mocno wyniszczających, gdzie spada apetyt a podaż witamin, składników mineralnych, białka, tłuszczu jest bardzo ważna. Nie uważam, aby była konieczność stosowania tego typu produktów w przypadku odchudzania, prawidłowo zbilansowana dieta, urozmaicona dostarcza odpowiedniej ilości minerałów i witamin.

Witam,
nie widzę potrzeby stosowania preparatów Nutridrink w diecie redukcyjnej. Są to preparaty o specjalnym przeznaczeniu żywieniowym. Oczywiście osoba zdrowa również może je przyjmować. Nie mniej jednak nawet jeśli wyznaczymy odpowiednią kaloryczność diety i oprzemy ją na napojach energetycznych to nie nauczy to Pana/Pani zdrowych nawyków żywieniowych. A właśnie ten czynnik pozwala zapobiegać efektowi jo-jo. Pozostaje jeszcze aspekt ekonomiczny . Wypijanie dziennie kilku napojów to koszt rzędu około 40 zł.
Doradzam udanie się do dietetyka. Aby zredukować wagę jest potrzebny indywidualny , mądry jadłospis i nieobciążająca stawów aktywność fizyczna.
Pozdrawiam
Marzena Rojek

Nutridrinki są produktami specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Przeznaczone są jako uzupełnienie diety osób z różnymi schorzeniami, które nie są w stanie spożywać odpowiedniej ilości kalorii. Pani do tej grupy nie należy. Powinna Pani spożywać produkty o dużej objętości, ale małej kaloryczności, a nie odwrotnie, czyli np warzywa (1 szklanka to ok 30 kcal) czy owoce (100 g ok 40 kcal).
Tak restrykcyjna dieta, bez zmian nawyków żywieniowych skończy się efektem jo-jo.