NuvaRing a dodatkowa antykoncepcja

Witam, po tygodniowej przerwie założyłam NuvaRing w niedzielę ok. 17, a powinnam o 10 rano, czyli założyłam go 7 godzin później. Czy w związku z tym teraz muszę go wyjąć za 3 tygodnie również o 17, a później znów założyć o 17? Czy muszę stosować dodatkową metodę antykoncepcji? Z góry bardzo dziękuję.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku opóźnionej aplikacji pierścienia istnieje zwiększone ryzyko ciąży. Powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Należy liczyć się również z nieosłabieniem ochrony przed ciążą podczas siedmiodniowej przerwy. Proszę zmienić godzinę usunięcia oraz aplikacji pierścienia na 17. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.