Nuvaring a pęcherzyk na jajniku

Witam. od 4 miesięcy używam nuvaring. ostatnio jak byłam na badani u ginekologa podczas badania przezpochwowego ginekolog zauważył na prawym jajniku pęcherzyk. czy to może oznaczać, że mimo stosowania krążka nastąpiła owulacja (na badaniu byłam w 4 dniu nowego krążka) ? i czy przez to mogłabym być w ciąży bo odbyłam stosunek w 1 dzień nowego krążka a równy tydzień później zaobserwowałam na bieliźnie taki dziwny jakby lekko pomarańczowy śluz (jak zachło) czy to może być plamienie implantacyjne ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie implantacyjne zwykle pojawia się w ok 10 dni po zapłodnieniu. Szansa na to zapłodnienie jest mała szczególnie przy stosowaniu antykoncepcji ale nie niemożliwa. Mogą się takie przypadki zdarzać. Wykrycie pęcherzyka w jajniku może oznaczać owulację. Warto tą sytuację kontrolować. Test ciążowy jest wiarygodny w 14 dniu po stosunku.

Podczas stosowania antykoncepcji możliwy jest wzrost pęcherzyków jajnikowych jednak nie ma to znaczenia. Działanie ochronne preparatu występuje i może Pani być spokojna.
Dr med. Leszek Włodarczyk