Nuvaring i 7 dni przerwy

Właśnie zaczęłam stosować nuvaring. za tydzień będę po pierwszym krążku. Czy jeśli krwawienie miesiączkowe nie wystąpi w czasie 7 dni przerwy czy ma to jakiś wpływ na ochronę przed ciążą? Czy mogę współżyć z moim partnerem bez stresu czy powinnam w tym czasie użyć prezerwatyw? Z góry dziękuję za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę nie martwić się "na zapas". Tzw. krwawienie z odstawienia, związane w tym wypadku z wyjęciem krążka, ma jeszcze czas, żeby się pojawić. Nawet jeśli się nie pojawi, to będzie to znaczyło tyle, że poziom hormonów utrzymał się z pewnych względów na wyższym poziomie, pomimo zaprzestania ich przyjmowania, co nie powinno wpłynąć negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Nie będzie więc potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia w takiej sytuacji.

Swoją drogą, przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej takie sytuacja się raz na jakiś czas zdarzają i nie powinny być powodem do niepokoju, powinny jedynie skłaniać do wykonania testu ciążowego (najlepiej pod koniec 7-dniowej przerwy), by uzyskać całkowitą pewność że nie doszło do poczęcia.

Pozdrawiam serdecznie!