O cyzm świadczy podwyższony MID?

Zrobiłam 18-letniemu synowi badania - moczu i morfologii. Wszystko jest w normie, jedynie MID wynosi 13,1 %, a norma jest określona na wyniku od 3 do 10. Syn czuje się świetnie, nic mu nie dolega. O czym może swiadczyć takie podwyższenie MID? Niepokoję się. Małgorzata
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

MID to symbol określający średnie i duże leukocyty. Odsetek niewiele mówi o faktycznym stężeniu tych komórek - ważniejsze jest to wyrażone w liczbach bezwzględnych. Ponadto parametr ten nie jest najlepszym do oceny ew. zaburzeń linii krwinek białch, warto zrobić rozmaz mikroskopowy, w którym ocenione zostaną poszczególne frakcje.

Pozdrawiam