O czy może świadczyć wynik EEG 26-latki?

Witam.Mam 26 lat.Około trzech miesięcy temu zaczęły mnie nekac dolegliwości typu duszności,bóle głowy i uczucie koła tania serca. szereg badań krwi,rtg klatki,usg serca dwa razy w tym kilka wizyt u kardiologia, próbę wysilkowa HOLTER wyszło ok. Wysłano mnie do neurologa który zlecił eeg, termin wizyty dopiero za miesiąc dlatego proszę o konsultacje,ponieważ niepokoje się:uogolnione zmiany w postaci napadowych grup fal wolnych oraz pojedynczych fal ostrych nasilane przez próby aktywacyjne zwł. HV

Witam!
Rzeczywiście badanie wypadło nieprawidłowo; przemawia za obniżonym progiem pobudliwości drgawkowej. Obraz kliniczny, który pan przedstawił najbardziej pasuje do zaburzeń nerwicowych. Badania, w tym nieprawidłowego EEG, się nie leczy, natomiast nerwicą trzeba leczyć. Część ludzi zdrowych ma zapis EEG nieprawidłowy. Osobiście bym powtórzył badanie! Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub do psychiatry - zbadają, ustalą ew. psychoterapię z ew. wsparciem lekami p/lękowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.