O czym informuje indeks glikemiczny żywności?

O czym informuje nas indeks glikemiczny żywności? Czy tylko o tym, jak szybko podnosi się nam cukier po zjedzeniu danego pokarmu?

Witam serdecznie,

Indeks glikemiczny opisuje efekt żywności dostarczającej określoną ilość węglowodanów (klasyczne - 50g) w stosunku do roztworu zawierającego 50 g glukozy lub porcji białego chleba.
Także tak jak Pani napisała dostajemy informację o tym, jak dany produkt wpływa na stężenie glukozy we krwi.
Indeks pozwala również klasyfikować żywność na produkty z niskim, średnim i wysokim IG.
Indeks glikemiczny pozwala także ocenić relację między węglowodanami w diecie, a ryzykiem cukrzycy, miażdżycy i niektórych nowotworów.

Zapraszam także do zapoznania się z materiałami na stronie naszej poradni: www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann
www.kalorynka.pl