O czym mogą świadczyć ataki bólu kręgosłupa przy stwierdzonej przepuklinie lędźwiowej oraz spłyconej lordozie?

Dzień dobry proszę o pomoc bo już nie daję rady. Niestety mam przepuklinę lędźwiową , ale też spłyconą lordozę , zwyrodnienie odcinka piersiowego a także 3 protruzje odcinka szyjnego. Od kilku tygodni w nocy mam przynajmniej 3 pobudki spowodowane bólem i rwaniem odcinka lędźwiowego ćwiczenia pomagają na krótko. Wszyscy twierdzą że jestem młody 47 lat i co ma mnie boleć w tym wieku,ale ja już nie daję rady, nie pomagają tabletki przeciwbólowe, które łykam przed snem. Neurolog twierdzi że co ja panu na to poradzę. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Uwiększości chorych bez neurologicznych objawów ubytkowych dolegliwości ustępują samoistnie i dlatego zwykle początkowo prowadzi się leczenie zachowawcze: przeciwbólowe (paracetamol, NLPZ, słabe opioidy), rozluźniające mięśnie poprzecznie prążkowane, fizykoterapię. Do leczenia operacyjnego kwalifikuje się m.in. pacjentów z przepukliną jądra miażdżystego i rozciągowymi objawami korzeniowymi oraz nasilonymi objawami bólowymi, nieustępującymi po leczeniu zachowawczym. Na pana miejscu skonsultowałbym się w tej sprawie z neurochirurgiem.