O czym mogą świadczyć ataki osłabienia, drętwienie i ból w plecach?

Witam.Ostatnio bardzo źle się czuje.Mam jakby ataki podczas których jest mi bardzo słabo jakby za chwilę miało mi stanąć serce i odczuwam drętwienie i ból w plecach generalnie z lewej strony.Żona wezwała ostatnio pogotowie i ekg było ok podobnie jak podczas wizyty u kardiologa.Lekarz internista skierował mnie jeszcze na echo i holtera a później do kilku specjalistów typu neurolog,pulmonolog.Ale to wszystko trwa a ja znów miałem wczoraj atak.Proszę o radę jak choć trochę złagodzić objawy.

Przyczyn może być wiele zarówno "choroby ciała" jak i " choroby duszy". postępowanie zależy od przyczyny. Jeżeli wykluczone zostały przyczyny somatyczne należy pomyśleć np. napadach lęku, nerwicy itd.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Depresja, nerwica, napady lęku itd mają różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.
W terapii stosuje się dwa podstawowe środki: leki oraz psychoterapię.