O czym mogą świadczyć bóle w klatce piersiowej i nadbrzuszu?

Od jakiegoś czasu mam bóle w klatce piersiowej, nadbrzuszu, Ramionach i brodzie. Różnorodne. Wg lekarzy raczej nie wieńcowe. Rtg klatki, echo, holter ekg, wielokrotne ekg spoczynkowe, tarczyca, glukoza, lipidogram w normie. Czekam na ekg wysiłkowe i tomograf serca. Stwierdzono za to nadcisnienie i nadaktywność układu współczulnego. Przyjmuje telmisartan 80 (skuteczny). W ulotce jest napisane, ze może powodować bóle w klatce piersiowej, jeśli tak to w jakim mechanizmie? Może w nim tkwi problem?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej niezbyt często występują dlatego konieczna dalsza diagnostyka