O czym mogą świadczyć delikatne plamienia zamiast okresu?

Witam. Jeżeli dobrze zaznaczyłam w kaledarzyku to w sobotę 30.06 powinnam dostać miesiączka. 29go kochałam się z partnerem i po stosunku nastapilo lekkie różowe plamienie. Potem ustąpiło i od dnia w którym powinnam dostać miesiączkę to jej nie mam tylko jest delikatne plamienie. Ale tez nie na wkładkę tylko jak się podcieram papierem toaletowym. W zeszłym miesiącu miesiączka spóźniła mi się tydzień. W poniedziałek 2.07 zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Wczoraj 5.07 powtórzyłam i wyszło tak samo. Ogólnie mam insulinooporność,niedoczynność tarczycy,wysoką prolaktyne i podwyższony testosteron. Nie wiem czy to ma coś wspólnego ponieważ do tej pory miesiaczki byly w miarę regularne. Zdarzało się raz na jakiś czas ze dostałam 2 tyg.później lub tydzień wczesniej. Ale takich plamień jak teraz nie miałam. A może nigdy nie zwracałam uwagi. Boli mnie lekko podbrzusze jakbym lada moment miała dostać. Ciążę raczej wykluczam.. po tych dwóch testach. Co może być przyczyną? Czy jest szansa że miesiączka sie rozwinie??. Do lekarza zarejestruje się w poniedzialek

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jedną z przyczyn Pani dolegliwości może być wysoki poziom prolaktyny - wpływa on na zahamowanie miesiączkowania.