O czym mogą świadczyć duszności podczas snu?

Miewam duszności, czasem mnie to budzi, a czasem mam wrażenie, że przed samym zaśnięciem jakbym nie oddychała i nagle wybudzają mnie zawroty głowy albo uczucie „spadania”. Nie wiem jak to inaczej opisać. Nie wiem czy to problemy z sercem czy może objawy nerwicy. Miewałam tez problemy z „ łapaniem głębokiego oddechu”, dowiedziałam się ze to ma podłoże nerwowe. Od jakiegoś czasu biorę tabletki uspokajające dostępne bez recepty. I powiedzmy ze po jakimś czasie problem ustąpił. Pojawił się z kolei ten opisany jako pierwszy nie wiem co robić, nie chce biegać po lekarzach, jeszcze nigdy nikt nie udzielił mi konkretnej odpowiedzi jak mi pomoc. Może ktoś z Państwa coś podpowie, z góry dziękuje

Szanowna Pani,

zalecana jest konsultacja kardiologiczna - szczegółowa diagnostyka, w celu wykluczenia chorób serca. Przyczyną objawów, które Pani opisuje, może być czynnik psychiczny, w takim przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia i pomocy dla Pani.
Pozdrawiam serdecznie