O czym mogą świadczyć duszności w początkowej fazie ciąży?

Witam. Od dwóch i pół miesiąca mam dusznosci, biore głęboie wdechy i nie zawsze nabiore taki, ktory mi wystarcza. Wlasnie dowiedzialam sie ze jestem 6tygodni wciazy. Jak mam to leczyc? Co z tym zrobic? Czy zagraza to zyciu mojemu lub dziecka? Drugie pytanie. Mam dwie przepukliny pępkowa nie zoperowana i kresy biales zoperowana z wszyciem siatki. Bardzo boje sie ze bede bardzo bolec gdy brzuch juz urosnie. Prosze o jakas rade.

Lek. Tomasz Budlewski

co do duszności proponuje udać się do lekarza rodzinnego i jeśli potwierdzi co może być przyczyną zaleci dalsze postępowanie terapeutyczne lub lecznicze. co do przepuklin itp jak będzie już lekarz prowadzący ciążę to określi ew konsultacje chirurgiczne itp