O czym mogą świadczyć grube i czarne paznokcie?

Witam Od ponad roku czasu aktywnie biegam i zaczęłam mieć problemy z paznokciami. Niektóre zrobily się bardzo grube tak jakby podwójne a nawet potrójne i mają kolor prawie czarny. Jutro idę na wizytę do podologa i nie wiem czego powinnam się spodziewać A zasugerowała mi pedicure zdrowotny. Czy to wlasciwe. Myślałam że takie paznokcie powinny być usunięte. Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wizytę u dermatologa. Takie zmiany mogą mieć związek z grzybicą paznokci, sporym nadużywaniem tytoniu lub znacznymi niedoborami witaminowymi. Istnieje oczywiście możliwość innej diagnozy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.