O czym mogą świadczyć mdłości po jedzeniu?

Witam, mam 20 lat i od jakiegoś czasu po jedzeniu towarzyszą mi mdłości, jest mi niedobrze i czasami wymiotuję. Czasami towarzyszą temu też wzdęcia, uczucie pełności lub odwrotnie głodu. Czy to mogą być wrzody żołądka? Jakie inne choroby mogą to być? Dodam, że mam tak od kilku miesięcy, jedyne leki jakie biorę wtedy to krople żołądkowe, jednak czasem one też nie pomagają

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości dyspeptyczne mogą wynikać z wielu chorób (zapalenie błony śluzowej żołądka w przebiegu zakażenia H. pylori, polekowe uszkodzenie błony śluzowej żołądka, dwunastnicy lub przełyku, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, choroby dróg żółciowych, zapalenie wątroby i inne). Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu, zbadania oraz pokierowania dalszym postępowaniem.