O czym mogą świadczyć metaliczny posmak w ustach i mdłości po operacji laparotomii?

Moja mama jest po operacji laparotomi.Mija już dwa tygodnie od zabiegu i mama ma metaliczny posmak w ustach i uczucie mdłości.Co może być przyczyną?Może leki które dostawała w szpitalu?

Lek. Michał Lenard

Nie wiem, jakie leczenie Pani mama otrzymywała w szpitalu, ale metaliczny posmak jest dość częstym skutkiem ubocznym różnych leków. Sugeruję poinformować o tym swojego lekarza podczas wizyty kontrolnej po operacji. Pozdrawiam!