O czym mogą świadczyć moje mnogie objawy?

Witam serdecznie mam wielki problem i choruję na coś czego nie są w stanie wyjaśnić lekarze, u których próbowałem się leczyć .  Jestem mężczyzną 33 lata objawy: ponad 24 mies. temu : - bóle nóg (uczucie zmęczenia jak po przebiegnięciu kilku kilometrów) dodam że wcześniej czynnie uprawiałem sport i byłem okazem zdrowia . w chwili obecnej nie jestem w stanie wejść po schodach na drugie piętro bez odpoczynku w połowie dystansu.  - jednocześnie wykryto u mnie nadżerkowe zapalenie błony śluzowej żołądka - zniekształcenie opuszki dwunastnicy -refluks (5-go stopnia) -od tamtej pory do chwili obecnej bardzo częste zapalenie gardła , stany podgorączkowe ... okresowe wysokie temperatury do 40st.( trwające 2-3 dni)  -częste grypy i przeziębienia . - bardzo silne wędrujące bóle klatki piersiowej i okolic mostka . (wszystko to stwierdzono podczas pobytu w szpitalu w 2008 roku)  - w lutym tego roku zostałem skierowany na obserwację do szpitala na oddział pulmonologiczny z podejrzeniem gruźlicy ( epizody krwioplucia "pienistego") -wykluczono gruźlice po badaniu bronhoskopijnym stwierdzono przewlekłe zapalenie oskrzeli . -utrata masy ciała z 94kg w czerwcu 2009 r - do 76 kg w lutym 2010 . -ze względu na powiększone węzły chłonne (szyjne) , zmęczenie ,utratę masy ciała i nagminne infekcje dróg oddechowych skierowano mnie na badania (hiv) - wynik ujemny . notoryczny kaszel.  - jednocześnie mniej więcej od początku 2009 r. doszły okropne bóle głowy "kłucia" i uciski . ( wykonano badanie tomograficzne - bez zmian)  - prześwietlenie klatki piersiowej - bez zmian .  - od początku 2010 zatykanie ślinianki po stronie lewej (obrzęk okolicy podżuchwowej lewej ustępujący po wycieku białej substancji z ujścia ślinianki pod językiem ) ...sytuacja nawracająca co 2-3 mies. - skierowano mnie do szpitala z podejrzeniem choroby układowej tkanki łącznej. Choroba (siugrena) -nie znam pisowni - została wykluczona .  - wykonano kolejne badanie na hiv - wynik potwierdzono jako ujemny . -w maju tego roku zostałem prawdopodobnie ugryziony przez kleszcza ... na udzie pojawił się rumień (15 czerwca) zastosowano doksycyklinę - jednak po ostrej reakcji alergicznej (ciężka grzybica narządów płciowych) antybiotyk został zastąpiony wykonano badanie borrellia plus VIsE IgG met.ELISA > 19,93 BORRELLIA iGm met.ELISA > 153,29 RU/ml wykryto przeciwciała p/jadrowe ANA dodatni miano < 1:100 metoda immunofluorescencji pośredniej Substrat - komórki HEp-2 ,wątroba małpy wykryto przeciwciała przeciwjadrowe ANA o typie świecenia homogennym (ssDNA?,dsDNA?,histony? ,nukleosomy?) w mianie 1:320 ENA-profil met.DOT.BLOT ss-a/rO(-) Ro-52(-) SS-B/La(-) Sm(-) Jo-1(-) Scl-70(-) PM-sCl(-) CENP B(-) PCNA(-) dsDNA(-) nukleosomy(-) histony(-) ryb.białko P(-) AmA M2(-) p/ciała ds.DNA NCX igG< 10.0 IU/ml anty -CCP <0.5 u/ML - ujemny.  -w chwili obecnej jestem wrakiem człowieka >nieustanne bóle stawów , mięśni , przewlekły stan zapalny dróg oddechowych , uporczywe bóle krtani , głowy . - wyniki morfologi w normie - stwierdzono hiperholesteromię  - po badaniu usg ślinianek stwierdzono: bardzo liczne powiększone węzły chłonne szyjne i okolicy podżuchwowej . skurcze kończyn dolnych , mrowienia , nieustanny ból nóg - najbardziej dokuczliwy w godzinach wieczornych i porannych ( przed wyjściem do pracy konieczne 15 minutowe leżenie w ciepłej wodzie w wannie - inaczej nie jestem w stanie "pozbierać" się ( stanowisko kierownicze) -od kilu tygodni bólom głowy towarzyszą bóle ucha"głęboko w środku" oraz bóle "kłucia" lewego oczodołu ? gałki ocznej? - jednoczesne dolegliwości żołądkowe (częste wymioty) ... BARDZO proszę o pomoc - jeśli ktoś jest w stanie znaleźć przyczynę tych dolegliwości  -lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą co robić ani w żaden sposób zdiagnozować . fizycznie jestem bardzo zmęczony (psychicznie już też) - podkrążone oczy -sine oczy 74kg wagi - staram się jeść jak najwięcej czasami nawet 2 obiady dziennie w pracy około 12-13h i po powrocie do domu po godzinie 16 kolejny  -nic jednak to nie daje nie jestem w stanie odzyskać wagi. Czuję się jak człowiek w bardzo podeszłym wieku i zaczynam tracić nadzieję.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście dolegliwości jest wiele, z różnych narządów, wiele już było wykonanych badań diagnostycznych. Czy przy incydencie krwioplucia były wykonane D-dimery? Myślę o wykluczeniu zatorowości płucnej.

Niewątpliwie zwraca uwagę: obniżenie odporności, objawy niespecyficzne ogólnoustrojowe, a w dodatku powiększone węzły chłonne - w związku z tym myślę, że zasadne jest pobranie węzła chłonnego w celu wykonania badania hist-pat. Ponadto miał Pan kiedyś wykonywany ręczny rozmaz krwi? Jeżeli nie było, albo był dawno - proponuję powtórzenie badania. Oznaczenie pełnego układu krzepnięcia.

W dalszym ciągu należy szukać choroby ogólnoustrojowej. Warto skonsultować się okulistycznie - zbadać dno oka - wiele chorób ogólnoustrojowych daje objawy oczne. Do rozważenia jest też RM głowy.

Póki, co te badania wydają mi się najwłaściwsze na tym etapie diagnostyki.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!