O czym mogą świadczyć napady lęku po odstawieniu Setaloftu?

Dzień dobry, niestety moja pani doktor jest na urlopie i szukam pomocy tutaj. W lutym br zdiagnozowano u mnie zaburzenia obsesyjne z lękami. W środę 26 września odstawiłam setaloft, bo po pierwsze strasznie spadlo mi libido po drugie czułam się naprawdę dobrze. Niestety od wczoraj mam lekkie napady lęku, z natręctwami już sobie umiem radzić dzięki terapii, ale ten lęk jest straszny. Nie jest taki jak na początku leczenia, ale jest uciążliwy. Nie wiem czy to objawy odstawienne, czy po prostu nawrot choroby. Dodam, że nadal biorę valdoxan, ktory został w marcu wdrozony do leczenia. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej objawy są związane z odstawieniem leku, a tym samym powrotem dawnych dolegliwości. Skuteczne leczenie preparatem Setaloft polega na odpowiednio długim stosowaniu i odstawieniu powoli, nawet przez kilka miesięcy stopniowo zmniejszając dawki. Nie powinno się takiego leku odstawiam na własną rękę, jeśli powodował objawy niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby mógł zamienić ten lek, na inny.