O czym mogą świadczyć niepokojące sny?

Witam Od kilku dni mam sny ktore mnie zaniepokoiły. Ogólnie to mam nerwice lękową i próbuje z tym walczyć. W sensie próbuje wyłapać te lęki i poznać je. Mam ogromny mętlik w glowie. To takie chaotyczne ,że od kilku dni miałam tak ,że przez minute w ciągu dnia nie myslalam o niczym innym tylko o tym jak to zwalczyć. Te myśli robią się natrętne. No ale to jest opis ostatniego okresu czasu . Chcialabym zapytać o te sny ktore mam o tym ze jestem vhpra psychicznie . Autentycznie czuje sie w snach tak bardzo źle. W jednym śnie myłam wanne z brudną wodą w ktorej nagle pojawił sie rak . Krzyczalam w śnie ,że jestem chora ,ale czułam sie tak odużona mialam taką sieczkę w mózgu ze nie bylam w stanie złapać za cokolwiek po czym chcialam umrzeć z tego złego samopoczucia. Więc sny mnie przerażają a jeszcze bardziej uczucia w tych snach . Skąd biorą sie takie sny ? :c czy to normalne przy nerwicy ?

Witam Panią,
Koszmarne sny sygnalizują zwykle jakiś istotny problem,
z którym śniący nie jest w stanie sobie poradzić.
Problem ten może dotyczyć zarówno teraźniejszości
jak też przeszłości.
Często koszmarne sny są objawem zaburzeń nerwicowych
lub stresu pourazowego.
Odnoszą się również do sytuacji, lęku lub zachowania
w którym śniący tkwi obecnie.
Najczęściej jest to sytuacja, która nie daje spokoju,
a którą śniący chciałby wyprzeć, zapomnieć.
Może towarzyszyć jej lęk, bezradność, poczucie winy itd.
Jeżeli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę lękową,
to przede wszystkim należy ją wyleczyć.
Żeby Pani pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia
oraz uczuciom i emocjom, które im towarzyszą,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl