O czym mogą świadczyć nocne duszności oraz uderzenia gorąca?

Mój Przyjaciel od paru tygodni miał kaszel na początku łagodny ale teraz coraz częściej budzi się w nocy kaszlac i duszac przy tym tak długo że robi się czerwony i się dusi, w nocy mówi że nie jest mu gorąco a poci się strasznie , kolega ma 18lat pali papierosy nie bierze zadnych leków i do tej pory był zerowy czego mogą być to obiawy.

Lek. Paweł Szadkowski

Kolega powinien udać się do lekarza w celu zbadania. Jeśli takie objawy nie trwają długo, może być to zwykła infekcja wirusowa, zapalenie krtani czy zapalenie oskrzeli. Kaszel w nocy może też być spowodowany astmą, czy chorobą alergiczną. Również choroba refluksowa przełyku może dawać takie objawy.