O czym mogą świadczyć pęcherze na skórze u dziecka?

Witam. Znajoma Łotyszka ma problem. Jej półroczne dziecko ma problemy skórne. Objawy to pęcherze jak po oparzeniu na całym ciała pojawiające się po dotyku. Niestety lekarze nie widzą co to moze być, mówią że to drugi taki przypadek na całej Łotwie. Jest to jednak mały kraj więc pomyślałem ze pomogę i zapytam tutaj bo wychodzi na to ze to rzadka choroba. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele zależy kiedy się zaczęło i czy były jakieś wcześniejsze objawy? Czy pęcherze pojawiają się samoistnie czy przy dotyku ? Itp konieczna wizyta u lekarza dermatologa