O czym mogą świadczyć poranne nudności po posiłku?

Dzień dobry. Mam 25 lat . Moje pytania dotyczą dwóch kwestii które raczej nie mają ze sobą nic wspólnego . Pierwsza dotyczy tzw. mrugania oczami , mam to od dziecka ale obecnie mi się to nasililo. Stosuje krople na podrażnienia nią oczu ale to nie pomaga. Drugi problem to poranne nudności po posiłku ,cofanie kwasów żołądkowych. W późniejszych godzinach i posiłkach nie ma tego problemu. Proszę o poradę i dziękuję Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do okulisty w celu oceny narządu wzroku. W przypadku reszty dolegliwości mogą one być wywołane chorobą refluksową przełyku, ale konieczne jest poszerzenie wywiadu oraz badanie. Sugeruję udać się w tym celu do lekarza pierwszego kontaktu.