O czym mogą świadczyć powiększone węzły chłonne nadobojczykowe?

Mam na imię Kasia i mam 24 lata. Pół roku temu na szyi wyszły mi dwa węzły chłonne. Były położone koło siebie, wielkości wiśni. Po dwóch antybiotykach zmalały. Miałam robioną morfologie z rozmazem na toxoplazme. Wszystkie badania ok. Zapisałam się do hematologa. Po pół roku dostałam się na wizytę. Tyle, że trzy tygodnie wcześniej pojawiły się węzły chłonne w dołach nadobojczykowych. Obejrzał to hematolog i zrobił prześwietlenie klatki piersiowej i usg szyi i brzucha. W lewym dole węzeł ma ok. 7cm, ale nie zauważył w nim zmian patologicznych. Prawy ma ok 2cm jest przesuwalny wysłał mnie teraz na badanie do radiologa, wizyta za tydzień. Nie wiem co o tym sądzić?

Redakcja abcZdrowie

Powiększenie węzłów chłonnych w okolicy nadobojczykowe wymaga bez wątpienia szczegółowej diagnostyki. Może okazać się, że do postawienia diagnozy niezbędne będzie pobranie węzła do badania histopatologicznego. Szkoda, że nie napisała Pani czy powiększeniu węzłów towarzyszą jakieś inne objawy oraz jakie były wyniki wykonanych badań.