O czym mogą świadczyć stan podgorączkowy, uderzenia gorąca, objawy depresji i nerwicy?

Od ponad miesiąca mam dziwne objawy, temperatura utrzymująca się w granicach 36,9-37,1, różnie w ciągu dnia, uczucie gorąca na policzkach i zimna w reszcie ciała, do tego suchy sporadyczny kaszel i niewielki ból w klatce piersiowej. Wykonano 2 razy morfologię, OB, CRP, cukier, TSH, elektrolity, badanie moczu, USG jamy brzusznej, węzłów chłonnych szyjnych, RTG klatki piersiowej, spirometrię, żadne z badań choćby minimalnie nie odbiega od normy. Czekam na wizytę u pulmonologa choć nie sądzę aby coś "znalazł". Lekarz POZ przepisał mi lek na refluks, bo stwierdził, że takie objawy może dawać ale nie wiem czy słusznie. Do tego mam problemy z kręgosłupem szyjnym i piersiowym, niewielkie wypukliny w odcinkach C4, C5, C6 oraz TH 3-4, 7-8, 8-9 bez ucisku na rdzeń. W związku z niepokojącymi mnie objawami zaczynam u siebie zauważać objawy depresji i nerwicy, biorę leki wyciszające. Mam 32 lata.

Lek. Michał Lenard

Przy takich objawach i wszystkich badaniach ujemnych warto rozważyć wizytę u psychiatry. Być może Pani objawy mają charakter psychogenny. Pozdrawiam!