O czym mogą świadczyć takie objawy jak zaburzenia wzroku, ból głowy i sztywny kark?

Witam, od czerwca leczę oczy.  Byłam 3 razy u okulisty i stwierdzono zapalenie spojówek, po wybraniu antybiotyków nadal mam zaczerwienione, siedzące, łzawiące oczy. Doszło do tego zaburzenie widzenia w postaci rozmywania się obrazu, światłowstręt, kłucie w lewym oku i ból w lewej skroni. Zesztywnienie karku, strzykanie i ciśnienie 90/50. Proszę o odpowiedź i ewentualne podanie przyczyny mojego stanu zdrowia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niewątpliwie potrzebna jest kolejna wizyta u okulisty, przede wszystkim w celu zbadania ostrości wzroku, badania w lampie szczelinowej, w celu wykluczenia, czy infekcja nie dostała się do głębszych warstw oka.

Ponieważ doszła sztywność karku warto skonsultować się z neurologiem, który po pogłębieniu wywiadu oraz badaniu neurologicznym zweryfikuje, czy Pani dolegliwości mogą mieć tło neurologiczne (ale to po kontroli okulistycznej, w razie dalszych wątpliwości).

By odnieść się do wartości ciśnienia, potrzebna by była informacja, czy dotychczas również Pani miała niższe wartości oraz warto dokonać pomiaru na obu kończynach górnych, w celu porównania, czy wartości są zbliżone.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!