O czym mogą świadczyć trudności w utracie wagi, problemy z koncentracją i nadmierna potliwość?

Pomimo zdrowego odżywiania i uprawiania sportu od kilku miesięcy nie mogę schudnąć. Poza tym mam problemy z koncentracją, czasem oddczuwam bezpodstawny lęk, strasznie się pocę, łatwo robią mi się siniaki. Badałam chormony tarczycy, ale wyniki są w normie. Jaka może być inna przyczyna mojego stanu i jakie badania powinnam jeszcze zrobić.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać podstawową diagnostykę m.in. morfologia krwi z rozmazem, glukoza na czczo, kreatynina w surowicy, sód, potas, ALT, AST, lipidogram. Łatwe siniaczenie może wskazywać na skazę naczyniową, ale warto żeby ew. zmiany ocenił lekarz podczas badania (żeby nie wyciągać pochopnych wniosków). W sprawie redukcji masy ciała warto skonsultować się z dietetykiem. Resztę dolegliwości najlepiej omówić z lekarzem pierwszego kontaktu, który odpowiednio ukierunkuje dalszą diagnostykę.