O czym mogą świadczyć trudności z zasypianiem, ból głowy, problemy z koncentracją oraz roztargnienie?

Witam, mam problemy ze snem już od paru lat. Na początku potrzebowałem parę godzin w łóżku by usnąć, od jakiegoś czasu szybciej zasypiam ale sen jest płytki, bardzo często się budzę w nocy i nad ranem. W ciągu dnia boli głowa z tyłu, samopoczucie złe, problemy z koncentracją, jestem roztargniony, często o czymś zapominam, mam niską samoocene i problemy z wysławianiem się. Od jakiegoś czasu strasznie nic mi się nie chce. Mam trochę spraw na głowie nowa praca wymagająca przygotowania merytorycznego czy studia a nie potrafię się przemóc i uczyć. Zostawiam wszystko na ostatnią chwilę wszystkie obowiązki. Czy może to być depresja? co mam zrobić

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Mam mało danych..., nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień, bo to ma fundamentalne znaczenie.

Opisane przez Pana symptomy wskazują, na odpowiedź Pana organizmu, na przewlekający się stres emocjonalny.

Zaprezentowane przez Pana symptomy, widziałabym jako wskazanie do kontrolnej/osobistej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, który zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym (neurologicznym? oraz neuropsychologicznym?, celem oceny funkcjonowania poznawczego (m. in. pamięć/koncentracja).

Myślę, że praca terapeutyczna (psychologiczna/psychoterapeutyczna)
byłaby dla Pana przydatna w dotarciu do źródła symptomatycznego.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605