O czym mogą świadczyć wymioty, ścisk w żołądku, biegunka, dreszcze oraz ogólne osłabienie?

Dzień dobry. W nocy biegałam do toalety wymiotować - już wczoraj wieczorem czułam ścisk w żołądku. Nie spałam prawie całą noc (ból brzucha). Rano doszła biegunka, dreszcze, ogólne osłabienie. Nie mam apetytu, nawet nie za bardzo z płynami. Mam wrażenie, że zaraz zwymiotuję. I do tego ból głowy, który pulsuje i jest mega nieznośny :/ Co to może być??

Lek. Paweł Szadkowski

Opis sugeruję ostry nieżyt żołądkowo-jelitowy. Należy zadbać o prawidłowe nawodnienie np. przy pomocy doustnych płynów elektrolitowych jak Orsalit (czesto popijać, małymi lykami, schodzić wcześniej). W razie bardzo nasilonych objawów lub nieustepowania ich w ciągu kilku dni należy udać się do lekarza.