O czym mogą świadczyć wyniki badania usg tarczycy?
O czym mogą świadczyć takie wyniki badania usg tarczycy? Prawy płat: 14x16x42mm Lewy płat: 15x13x43mm Oba płaty niepowiększone o niejednorodnej strukturze wykazują liczne drobne nieregularne ogniska tkanki hypoechogennej. Czy moze byc to cos groznego?

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Taki obraz może wskazywać na niedoczynność tarczycy, ale należy go ocenić w korelacji z Pani objawami klinicznymi i wynikami badań. Dlatego proszę się udać z wynikiem do lekarza.