O czym mogą świadczyć wyniki badania usg tarczycy?

O czym mogą świadczyć takie wyniki badania usg tarczycy? Prawy płat: 14x16x42mm Lewy płat: 15x13x43mm Oba płaty niepowiększone o niejednorodnej strukturze wykazują liczne drobne nieregularne ogniska tkanki hypoechogennej. Czy moze byc to cos groznego?

Lek. Paweł Szadkowski

Taki obraz może wskazywać na niedoczynność tarczycy, ale należy go ocenić w korelacji z Pani objawami klinicznymi i wynikami badań. Dlatego proszę się udać z wynikiem do lekarza.