Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 3 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym mogą świadczyć wyniki EEG?

Witam potrzebuje pomocy w interpretacji wyników z EEG. Mam 27 lat. Najbliższą konsultacje z neurologiem mam dopiero za miesiąc. Badanie zlecono z powodu bólów migrenowych. Nadmienię Jeszcze ,że wcześniej wykonałam także tomografie k. głowy , która wykazała niewielką torbiel szyszynki. Treść wyniku : w odprowadzeniach z przednich części mózgu rejestruje się czynność szybką. W pozostałych odprowadzeniach rejestrują się fale alfa o częst 9 -10 Hz i napięciu do 50 mkV. RZ obecna. We wszystkich odprowadzeniach rejestruja się napadowow po kilka i grupami fale theta o czest 6-7 Hz i napięciu do 80 mkV oraz pojedyncze fale ostre. Z góry dziękuję
KOBIETA, 27 LAT 6 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Badabie EEG DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ, po badaniu, z wynikami ; Ważny PACJENT i objawy, wywiad! OPIS może sugerować zmiany napadowe, ale takie opisy są czeste u migreników; Jakie objawy niepokojące? Inne schorzenia ?? ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna, ocena stanu ogólnego, nastroju, leków... Pozdrawiam izapraszam.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy