O czym mówią te zmiany?

Dzień dobry, W RM wyszło 'Zmiany przeciążeniowe z horyzontalną śródłąkotkową szczeliną pęknięcia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej.' oraz 'Fałd maziówkowy przyśrodkowy rzepki nieco pogrubiały.'. Co to znaczy? I na czym polegałoby leczenie?

Pęknięcie łąkotki, leczenie proszę omówić z ortopedą, być może trzeba będzie zszyć łąkotkę