O czym może świadczyć ból głowy,mdłości oraz kołatanie serca?

Dzień dobry!!! Od 5 miesięcy nie czuję się dobrze jest mi słabo boli mnie głowa i przy tym kręci mi się w głowie i jest niedobrze do tego serce zaczyna walić mi jak szalone jak by miało wyskoczyć mi z piersi i mam w sobie lęk niepokój. Dodam że głowa częściej mnie boli niż zwykle. Miałam w maju robione badania EEG głowy gdzie wyszło że mam silniejsze fale napadowe w płacie czołowym i w płatach skroniowych. Serce też czasami mnie zakłuje. Jak stoję chwile dłuższą to mam wrażenie jakby się kołysała. Czasami mam wrażenie że ręce mi drżą jak się zdendrwuje. Raz zdarzyło mi się że jak takie napięcie utrzymywało się cały dzień to później jak próbowałam coś zjeść to miałam takie wrażenie w gardle jakbym się dławiła. Swego czasu miałam duży stres bo ktoś mi groził że coś mi zrobi i w ogóle uprzykszał życie na różne sposoby i takie ogólne napięcie utrzymuje się cały dzień. Na początku jak to się zaczęło i teraz ostatnio kilka dni temu miałam jakieś drgawki w nocy. Staram się normalnie jeść i pić, ale jak tak mi nie dobrze to nie mam ani sił ani apetytu. Czy to przez ten stres czy to nerwica czy coś innego. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Takie objawy występują w zaburzeniach związanych ze stresem, mogą mieć charakter zaburzeń lękowych, depresyjnych,występują objawy fizyczne imitujące zaburzenia sercowe, neurologiczne, gastryczne.Myślę, że można skorzystać z porady psychiatrycznej lub psychologicznej. W pomocy profesjonalnej stosuje się leki antydepresyjne, antylękowe oraz psychoterapię. Potrzebna także u Ciebie kontrola badania EEG

Witam Panią,
Opisane przez Panią dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże
somatyczne, jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Wspomniała Pani o dużym stresie. Bardzo możliwe, że to właśnie
przeżywany stres stanowi przyczynę Pani dolegliwości.
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chorób serca i układu krążenia,
zaburzeń nerwicowych, depresji i wielu innych chorób i zaburzeń.
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów psychicznych i somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe, należy dotrzeć
do źródła problemu, czyli przyczyny Pani dolegliwości
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl