O czym może świadczyć ból i uczucie rozpierania po zabiegu powiększania ust?

Witam, W marcu tego roku zrobiłam zabieg powiększania ust preparatem Stylage M. 1ml. zaraz po zabiegu zaczęły pojawiać mi się co jakiś czas obrzęki (małe kuleczki, które po paru godzinach się powiększały i robił się obrzęk wargi, zazwyczaj w nocy i zazwyczaj w niewyjaśnionych okolicznościach) Z pewnością ogniskiem były miejsca wstrzyknięcia preparatu, które z godziny na godzinę puchły. Od tego czasu niestety borykam się średnio raz w miesiącu z takimi obrzękami (czasem mniejszymi, a czasem większymi). Oczywiście zgłosiłam się do lekarki, która robiła zabieg i ona była bardzo zdziwiona, stwierdziła, że to pewnie reakcja alergiczna... i to tyle pomocy z jej strony. Poszłam do alergologa, który stwierdził, że to może alergia pokarmowa. Mam leki antyhistaminowe, które mają łagodzić objawy, ale wydaje mi się, że proces za każdym razem jest taki sam. Obrzęk pojawia się zazwyczaj w nocy... budzę się z wielkimi wargami. Wygląda to na obrzęk naczynioruchowy. Kuleczki pojawiają się w różnych miejscach, częściej na górnej wardze, ale również na dolnej. Czuję uczucie rozpierania i ból... takie odrętwienie... :( Proszę mi powiedzieć czy, ktoś z Państwa spotkał się z podobną reakcją i czy w miarę gdy preparat będzie się wchłaniał (znikał?) to te reakcje też ustąpią ? Jestem bardzo przybita tą sytuacją... Żałuję, że kiedykolwiek przyszło mi do głowy powiększanie ust. Mam nadzieję, że to ten preparat i że jak zniknie to i reakcje ustąpią ? J.

W swojej praktyce często stosuję preparaty tej firmy a Stylage M jest wiodącym podczas powiększania ust. Jestem bardzo zadowolona z preparatu a moje pacjentki z efektów. Nie spotkałam się z taką reakcją na ten preparat.
Z opisu wynika , że preparat podano Pani ok 6m-cy temu.
Czy lekarz zgłosił ten fakt do producenta?
Czy Firma ma jakieś dane od innych lekarzy o takich sytuacjach? warto to sprawdzić. Czy widać resorbcję kwasu w czerwieni wargowej?