O czym może świadczyć ból jajników oraz podbrzusza?

Witam!
Mam na imię Lena i mam 15 lat. Mam problem... Od jakiegoś czasu (paru miesięcy) bolą mnie jajniki i podbrzusze, dodam, że mam nieregularne miesiączkowanie. Poza tym ostatnio gwałtownie schudłam, straciłam apetyt. Dodam jeszcze, co może być ważne, że podczas ostatniego stosunku strasznie mnie bolało podbrzusze albo jajniki.
Nie jestem w stanie określić co dokładnie. Nawet jakieś dwa, trzy mies. temu zrobiłam test ciążowy, bo miałam częste bóle brzucha i nie miałam miesiączki. Zrobiłam test, ponieważ bóle pojawiły się niedawno po stosunku. Niestety był on negatywny. Dla pewności zrobiłam drugi, ale był ten sam wynik. Poza tym ból się ostatnio powiększył.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Martwię się, bo na stronie wyczytałam, że mogę mieć jakąś torbiel. Nie chcę już nawet myśleć, że to coś gorszego.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam!

PS
Od podstawówki mam problem za spaniem i od niedawna biorę tabletki nasenne, ponieważ nie śpię nawet całymi nocami. Jestem także ostatnio bardzo nerwowa. Czy to może mieć jakiś związek z tym?
Proszę mi pomóc...
Lena

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nieuregulowane miesiączki mogą mieć związek zarówno z młodym wiekiem (masz jeszcze czas na pełną regulację cyklu), jak i z towarzyszącym Ci stresem i nerwami. Przyczyną może być też dolegliwość natury ginekologicznej. Ból może wskazywać na torbiel czynnościową, endometriozę czy stan zapalny narządu rodnego, szczególnie jeżeli występują też upławy o nieprzyjemnym zapachu.
Bez badania ginekologicznego i zebrania szczegółowego wywiadu są to jedynie spekulacje, powinnaś się udać do lekarza ginekologa, tak by poznać przyczynę bólu, który zawsze jest niepokojącym objawem.
Pozdrawiam serdecznie!