O czym może świadczyć ból łopatki w ostatnim trymestrze ciąży?

Witam Mam na imie Agata mam 28lat Jestem w 34 tygodniu Ciazy. Obecnie jestem w Angli Jest to moja 2 ciaza i od tygodnia pojawil Sie bol w lewej Lopatce i promieniuje przy mocnym oddechu az do serca. Lekarze zapisali mi tabletki na nerwobol ale nic nie pomagaja. I nie wiem jak temu zaradzic by ten Bol minol. Prosze o pomoc

Witam, prawdopodobnie może być to ból mięśniowy. Proponowałabym wizytę u fizjoterapeuty bądź osteopaty w celu dokładnego badania. Może Pani apróbować automasaż z pomocą piłeczki tenisowej - ułożyć pileczke na mięśniach miedzy łopatką a kregosĺupem i stanać przy scianie,dociskając plecami do ściany. Wykonywać spokojne ruchy, zgięcia i wyprostu kolan masując sie pileczka w bolesnym miejscu.