O czym może świadczyć ból mostka nasilający się przy oddychaniu, kichaniu i zmianie pozycji?

Wczoraj na imprezie w klubie była dość spora awantura. . Kilku facetów zaczęło się bić i niestety jeden trafił mi prosto w mostek. . Na początku nic nie bolało ale niestety ok godz 2 zaczęło boleć i nasila się ten bol zwłaszcza przy glebokim oddychaniu ,kichaniu i zmianie pozycji podczas leżenia. . Co mam robić. Nie daje rady ból czasem jest tak silny ze promieniuje w stronę barków obijczyka i żeber. . Udać się w lekarza? Na pogotowie?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu pilnie udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i rozszerzenia diagnostyki. Warto wykonać RTG klatki piersiowej ponieważ mogło dojść do złamania struktur kostnych ściany klatki piersiowej.